Galeria

Konkurs Szopek 2023

Wiosna w „Ludeczkowie”

Jak cudownie jest spędzać czas w ogrodzie przypatrując się tulipanom, które sami sadziliśmy pod czujnym okiem naszego Pana Mirka. Podziwiamy w słońcu kolor naszego pięknego klonu i obserwujemy owady w ich naturalnym środowisku. Już niedługo odejdą od nas starszaki, pozostanie nam jarzębina, którą posadziły dwa lata temu a dzisiaj jest już wyższa od nich. Ale ten czas szybko płynie……..

Rodzic ekspertem- Słoneczka 28.02.2020

Rodzina ma wielką moc. Tego dnia odwiedził grupę tata Rozalki. Przedszkolaki przeniosły się w świat filmu, od obrazu po sam dźwięk. Nie da się jednak ukryć że serce skradły… miecze świetlne.

Rodzic ekspertem- Słoneczka 27.02.2020

Słoneczka miały okazję poznać zawód architekta zieleni dzięki wizycie mamy Rozalki. Projektowali i aranżowali magiczne ogrody jednocześnie wspaniale się bawiąc.

Bal karnawałowy 3.12.2020

KOLOROWO, balonowo, magicznie i ślicznie zrobiło się w Ludeczkowie kiedy zawitały do nas tego dnia księżniczki, wróżki, rycerze i smoki. Pod wnikliwym nadzorem spidermanów i innych superbohaterów bawiliśmy się świetnie.

Spartakiada Przedszkolaków- 5.12.2019

Najstarsze grupy naszego przedszkola zostały zaproszone na coroczną Spartakiadę Przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 267. Animatorzy, trenerzy prowadzili nas przez poszczególne konkurencje – było kolorowo, zdrowo i sportowo.

Muzeum Azji i Pacyfiku- Tygryski 14.11.- „Mieszkańcy dżungli”

Tygryski pojechały na lekcje muzealną. Poznawaliśmy nowe rejony naszego wielkiego świata. Lubimy bardzo zajęcia „w terenie”.

Motylki poznają język migowy 7.11.2019

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Tolerancji grupę Motylków odwiedziła mama Ani, która przybliżyła dzieciom język migowy. Poznaliśmy podstawowe kolory i poszerzyliśmy swoja wiedzę na temat osób niesłyszących.

Eksperymenty z Labolo

W październiku poznaliśmy zasady powstawania prądu. „Jak powstaje prąd” to zajęcia na których zapoznaliśmy się z pojęciem izolatorów i przewodników oraz zasad przewodnictwa. Wiemy coraz więcej!

PORANEK POETYCKO-MUZYCZNY „MAM TALENT” 4.11.2019

Na corocznym poranku poetycko – muzycznym nasze przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania swoich niewątpliwych talentów przed szeroką publicznością. „Śpiewać każdy może” – poranek pod tym tytułem dał naszej przedszkolnej społeczności dużo frajdy i możliwości wspólnego śpiewania.

Rodzic ekspertem w Motylkach 23.10.2019

Tym razem Motylki gościły tatę Bruna, który zapoznał nas z kolejnymi etapami budowy domów. Poznawaliśmy materiały i sprzęt budowlany z takim zaangażowaniem, że na koniec dzieci przystąpiły do własnoręcznego konstruowania budowli z kartonów.

Święto drzewa w Ludeczkowie 21.10.2019

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, prowadzonym od 17 lat. To szeroka edukacja na temat zmian klimatu i rozwoju zrównoważonego, poparta działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew.  W związku z udziałem naszego przedszkola w tej akcji w naszym ogrodzie zorganizowaliśmy święto naszych drzew.

Warsztaty o drzewie w Tygryskach 2.10.2019

W związku z udziałem naszego przedszkola w akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy” w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez panią z Klubu Gaja.

Poznajemy zawód aktora- spotkanie z Marcinem Dorocińskim 1.10.2019

W naszym przedszkolu pojawił się uśmiechnięty gość. Pan Marcin Dorociński pomimo ogromu obowiązków znalazł czas i chęci aby odwiedzić przedszkolaki i opowiedzieć o swoim zawodzie. Rozmawialiśmy, o naszych rodzinach, zainteresowaniach i marzeniach. Wysłuchaliśmy czytanej przez pana Maćka książki siedząc cicho jak zaczarowani. Dziękujemy i zapraszamy częściej.

Piknik Jesienny „Cztery strony świata” 27.09.2019

W ramach projektu Erasmus „Jesteśmy różni, jesteśmy podobni otwieramy się na cztery strony świata. W czasie wspólnych zabaw i ćwiczeń
z rodzicami poznajemy zwyczaje i kulturę innych narodów. Kolorowo i sportowo tak się bawi Ludeczkowo.

Wycieczka do Łazienek- Tygryski i Motylki. 26.09.2019

Rodzic ekspertem „Motylki” 20.09.2019

W ramach poznawania zawodów odwiedził „Motylki” tata Basi. Po odrobinie teorii w zakresie projektowania powstały projekty domów, których nie powstydziłby się żaden profesjonalista.

Ludeczkowe eksperymenty z Labolo 4.09.2019

Raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się eksperymenty. Tym razem poznajemy „Fruwający magnes”

Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantką. 19.06.2019

W czerwcu gościliśmy w „Ludeczkowie” zaprzyjaźnioną funkcjonariuszkę policji z Komendy na Żoliborzu. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w domu i w podróży. Maluchy już wiedzą, że policjant jest naszym przyjacielem.

Warsztaty z Fundacją „Kulawa Warszawa”- savoire vivre w kontaktach z niepełnosprawnymi. 06.06.2019

Przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Fundacji. W ramach warsztatów nawiązywały współpracę z osobami niepełnosprawnymi, poznawały sposób funkcjonowania w życiu codziennym, otrzymały odpowiedzi na nurtujące je pytania.


Słoneczka i Żabki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 5.06.2016

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, szukać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pleść wianki. Dobrze nam..

Tygryski i Misie w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 4.06.2016

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, karmić ryby i kozy, pleść wianki. Dobrze nam…


Biedronki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 3.06.2019

Motylki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 3.06.2019

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, szukać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pleść wianki. Dobrze nam…

Ludeczkowo w teatrze „Młyn” 17.05.2019

Maj jest naszym miesiącem teatralnym. W tym roku odwiedziliśmy
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej , gdzie braliśmy udział w interaktywnym spektaklu „Chichotek”. To był czas magii i wielu emocji.

Żelazowa Wola – wycieczka Motylków i Biedronek. 8.05.19

Wybraliśmy się na wycieczkę do domu urodzenia Fryderyka Szopena, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. Zielona sala koncertowa i ptasie trele. po lekcji muzealnej przedszkolaki miały możliwość zwiedzania przepięknego, wiosennego parku.


Muzeum Chopina – 02.19

Lekcja muzealna : Zaczarowany fortepian
28 lutego grupa Motylki odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina. Zapoznaliśmy się z fortepianem – niezwykłym instrumentem Fryderyka Chopina.


Robotyka i programowanie z Lego 11.01.2019

„Robotyka i Programowanie” – zajęcia te, to była zabawa połączona z nauką przy pomocy zestawów LEGO WeeDoo. Dzieci podczas zajęć konstruowały roboty zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie komputera. Kiedy poznały budowę i podstawowe zasady działania zajęły się budową robota o cechach wybranych przez nauczyciela.


Teatr Dramatyczny

W styczniu grupa III Motylki odwiedziła kuluary Teatru Dramatycznego
w Warszawie. Nie tylko usiedliśmy na widowni, ale pozwolono nam wejść na scenę i dotknąć scenografii. Wędrowaliśmy po labiryncie korytarzy zaglądając po drodze do warsztatów, rekwizytorni i garderób. To była prawdziwa przygoda!


Jasełka 2018

W grudniu 2018 roku Rada Rodziców „Ludeczkowa” zorganizowała wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Odbyło się dekorowanie pierników, wykonywanie ozdób świątecznych, wspólne śpiewanie i granie kolęd oraz loteria. Absolutnym gwoździem programu okazało się przedstawienie jasełkowe przygotowane dla dzieci przez rodziców.

Mikołajkowa Spartakiada Przedszkolaka

Jak każdego roku zostaliśmy zaproszeni do szkoły podstawowej nr. 267 na Braci Załuskich . Uwielbiamy te spartakiady. Tyle ruchu to jest to co Misie lubią najbardziej…

Poranek poetycko- muzyczny 20.11.2018

Na corocznym poranku chętni wychowankowie naszego przedszkola mają możliwość zaprezentowania swoich licznych talentów a publiczności nie brakuje emocji i wielu artystycznych wrażeń.


Bierzemy udział w ogólnopolskim śpiewaniu Hymnu 09.11.2018


Tygryski nad Wisłą 23.10.2018


Piknik jesienny 20.09.2018

Ludeczkowo spotkało się w ogrodzie na cyklicznym pikniku rodzinnym. Kąciki tematyczne utrzymane były tym razem w tonie patriotycznym. W matematyczno- logicznym mogliśmy układać puzzle, odnajdywać ukryte elementy. Kącik plastyczny zaowocował własnoręcznie wykonanym przez naszych wychowanków Godłem Polski. Rodzice i dzieci brali udział w grach i zabawach ruchowych a chusta animacyjna wypełniła nasz ogród kolorami.

Skip to content