Galeria

Wiosna w „Ludeczkowie”

Jak cudownie jest spędzać czas w ogrodzie przypatrując się tulipanom, które sami sadziliśmy pod czujnym okiem naszego Pana Mirka. Podziwiamy w słońcu kolor naszego pięknego klonu i obserwujemy owady w ich naturalnym środowisku. Już niedługo odejdą od nas starszaki, pozostanie nam jarzębina, którą posadziły dwa lata temu a dzisiaj jest już wyższa od nich. Ale ten czas szybko płynie……..

Eksperymenty LABOLO

W tym miesiącu poznawaliśmy tajemnice światła i tęczy. Największym odkryciem było to, że kolor czarny zawiera w sobie inne kolory….lubimy eksperymentować.

W karnawale czas na bale

W „Ludeczkowie” w czasie karnawału bawimy się stosownie do okoliczności- w mniejszych grupach ale niezmiennie fajnie. Tańcom i radości nie było koooońca.

Mikołaj w Ludeczkowie

Mikołaj nie zawodzi nawet w czasie pandemii. Czekaliśmy z utęsknieniem i wesoło spedziliśmy czas na powietrzu. My dla Mikołaja piosenki, laurki i wierszyki a on dla nas niespodzianki. Dziekujemy Mikołaju, do zobaczenia za rok!

Rodzic ekspertem- Słoneczka 28.02.2020

Rodzina ma wielką moc. Tego dnia odwiedził grupę tata Rozalki. Przedszkolaki przeniosły się w świat filmu, od obrazu po sam dźwięk. Nie da się jednak ukryć że serce skradły… miecze świetlne.

Rodzic ekspertem- Słoneczka 27.02.2020

Słoneczka miały okazję poznać zawód architekta zieleni dzięki wizycie mamy Rozalki. Projektowali i aranżowali magiczne ogrody jednocześnie wspaniale się bawiąc.

Bal karnawałowy 3.12.2020

KOLOROWO, balonowo, magicznie i ślicznie zrobiło się w Ludeczkowie kiedy zawitały do nas tego dnia księżniczki, wróżki, rycerze i smoki. Pod wnikliwym nadzorem spidermanów i innych superbohaterów bawiliśmy się świetnie.

Spartakiada Przedszkolaków- 5.12.2019

Najstarsze grupy naszego przedszkola zostały zaproszone na coroczną Spartakiadę Przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 267. Animatorzy, trenerzy prowadzili nas przez poszczególne konkurencje – było kolorowo, zdrowo i sportowo.

Muzeum Azji i Pacyfiku- Tygryski 14.11.- „Mieszkańcy dżungli”

Tygryski pojechały na lekcje muzealną. Poznawaliśmy nowe rejony naszego wielkiego świata. Lubimy bardzo zajęcia „w terenie”.

Motylki poznają język migowy 7.11.2019

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Tolerancji grupę Motylków odwiedziła mama Ani, która przybliżyła dzieciom język migowy. Poznaliśmy podstawowe kolory i poszerzyliśmy swoja wiedzę na temat osób niesłyszących.

Eksperymenty z Labolo

W październiku poznaliśmy zasady powstawania prądu. „Jak powstaje prąd” to zajęcia na których zapoznaliśmy się z pojęciem izolatorów i przewodników oraz zasad przewodnictwa. Wiemy coraz więcej!

PORANEK POETYCKO-MUZYCZNY „MAM TALENT” 4.11.2019

Na corocznym poranku poetycko – muzycznym nasze przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania swoich niewątpliwych talentów przed szeroką publicznością. „Śpiewać każdy może” – poranek pod tym tytułem dał naszej przedszkolnej społeczności dużo frajdy i możliwości wspólnego śpiewania.

Rodzic ekspertem w Motylkach 23.10.2019

Tym razem Motylki gościły tatę Bruna, który zapoznał nas z kolejnymi etapami budowy domów. Poznawaliśmy materiały i sprzęt budowlany z takim zaangażowaniem, że na koniec dzieci przystąpiły do własnoręcznego konstruowania budowli z kartonów.

Święto drzewa w Ludeczkowie 21.10.2019

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, prowadzonym od 17 lat. To szeroka edukacja na temat zmian klimatu i rozwoju zrównoważonego, poparta działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew.  W związku z udziałem naszego przedszkola w tej akcji w naszym ogrodzie zorganizowaliśmy święto naszych drzew.

Warsztaty o drzewie w Tygryskach 2.10.2019

W związku z udziałem naszego przedszkola w akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy” w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez panią z Klubu Gaja.

Poznajemy zawód aktora- spotkanie z Marcinem Dorocińskim 1.10.2019

W naszym przedszkolu pojawił się uśmiechnięty gość. Pan Marcin Dorociński pomimo ogromu obowiązków znalazł czas i chęci aby odwiedzić przedszkolaki i opowiedzieć o swoim zawodzie. Rozmawialiśmy, o naszych rodzinach, zainteresowaniach i marzeniach. Wysłuchaliśmy czytanej przez pana Maćka książki siedząc cicho jak zaczarowani. Dziękujemy i zapraszamy częściej.

Piknik Jesienny „Cztery strony świata” 27.09.2019

W ramach projektu Erasmus „Jesteśmy różni, jesteśmy podobni otwieramy się na cztery strony świata. W czasie wspólnych zabaw i ćwiczeń
z rodzicami poznajemy zwyczaje i kulturę innych narodów. Kolorowo i sportowo tak się bawi Ludeczkowo.

Wycieczka do Łazienek- Tygryski i Motylki. 26.09.2019

Rodzic ekspertem „Motylki” 20.09.2019

W ramach poznawania zawodów odwiedził „Motylki” tata Basi. Po odrobinie teorii w zakresie projektowania powstały projekty domów, których nie powstydziłby się żaden profesjonalista.

Ludeczkowe eksperymenty z Labolo 4.09.2019

Raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się eksperymenty. Tym razem poznajemy „Fruwający magnes”

Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantką. 19.06.2019

W czerwcu gościliśmy w „Ludeczkowie” zaprzyjaźnioną funkcjonariuszkę policji z Komendy na Żoliborzu. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w domu i w podróży. Maluchy już wiedzą, że policjant jest naszym przyjacielem.

Warsztaty z Fundacją „Kulawa Warszawa”- savoire vivre w kontaktach z niepełnosprawnymi. 06.06.2019

Przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Fundacji. W ramach warsztatów nawiązywały współpracę z osobami niepełnosprawnymi, poznawały sposób funkcjonowania w życiu codziennym, otrzymały odpowiedzi na nurtujące je pytania.


Słoneczka i Żabki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 5.06.2016

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, szukać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pleść wianki. Dobrze nam..

Tygryski i Misie w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 4.06.2016

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, karmić ryby i kozy, pleść wianki. Dobrze nam…


Biedronki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 3.06.2019

Motylki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 3.06.2019

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, szukać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pleść wianki. Dobrze nam…