Galeria

Motylki poznają język migowy 7.11.2019

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Tolerancji grupę Motylków odwiedziła mama Ani, która przybliżyła dzieciom język migowy. Poznaliśmy podstawowe kolory i poszerzyliśmy swoja wiedzę na temat osób niesłyszących.

Eksperymenty z Labolo

W październiku poznaliśmy zasady powstawania prądu. „Jak powstaje prąd” to zajęcia na których zapoznaliśmy się z pojęciem izolatorów i przewodników oraz zasad przewodnictwa. Wiemy coraz więcej!

PORANEK POETYCKO-MUZYCZNY „MAM TALENT” 4.11.2019

Na corocznym poranku poetycko – muzycznym nasze przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania swoich niewątpliwych talentów przed szeroką publicznością. „Śpiewać każdy może” – poranek pod tym tytułem dał naszej przedszkolnej społeczności dużo frajdy i możliwości wspólnego śpiewania.

Rodzic ekspertem w Motylkach 23.10.2019

Tym razem Motylki gościły tatę Bruna, który zapoznał nas z kolejnymi etapami budowy domów. Poznawaliśmy materiały i sprzęt budowlany z takim zaangażowaniem, że na koniec dzieci przystąpiły do własnoręcznego konstruowania budowli z kartonów.

Warsztaty o drzewie w Tygryskach 2.10.2019

W związku z udziałem naszego przedszkola w akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy” w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez panią z Klubu Gaja.

Piknik Jesienny „Cztery strony świata” 27.09.2019

W ramach projektu Erasmus „Jesteśmy różni, jesteśmy podobni otwieramy się na cztery strony świata. W czasie wspólnych zabaw i ćwiczeń
z rodzicami poznajemy zwyczaje i kulturę innych narodów. Kolorowo i sportowo tak się bawi Ludeczkowo.

Wycieczka do Łazienek- Tygryski i Motylki. 26.09.2019

Rodzic ekspertem „Motylki” 20.09.2019

W ramach poznawania zawodów odwiedził „Motylki” tata Basi. Po odrobinie teorii w zakresie projektowania powstały projekty domów, których nie powstydziłby się żaden profesjonalista.

Ludeczkowe eksperymenty z Labolo 4.09.2019

Raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się eksperymenty. Tym razem poznajemy „Fruwający magnes”

Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantką. 19.06.2019

W czerwcu gościliśmy w „Ludeczkowie” zaprzyjaźnioną funkcjonariuszkę policji z Komendy na Żoliborzu. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w domu i w podróży. Maluchy już wiedzą, że policjant jest naszym przyjacielem.

Warsztaty z Fundacją „Kulawa Warszawa”- savoire vivre w kontaktach z niepełnosprawnymi. 06.06.2019

Przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Fundacji. W ramach warsztatów nawiązywały współpracę z osobami niepełnosprawnymi, poznawały sposób funkcjonowania w życiu codziennym, otrzymały odpowiedzi na nurtujące je pytania.


Słoneczka i Żabki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 5.06.2016

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, szukać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pleść wianki. Dobrze nam..

Tygryski i Misie w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 4.06.2016

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, karmić ryby i kozy, pleść wianki. Dobrze nam…


Biedronki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 3.06.2019

Motylki w gospodarstwie agroturystycznym w Rudnikach 3.06.2019

Lato, lato, lato czeka , razem z latem czeka rzeka…..Oj jak nam dobrze było biegać po łące, szukać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pleść wianki. Dobrze nam…

Ludeczkowo w teatrze „Młyn” 17.05.2019

Maj jest naszym miesiącem teatralnym. W tym roku odwiedziliśmy
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej , gdzie braliśmy udział w interaktywnym spektaklu „Chichotek”. To był czas magii i wielu emocji.

Żelazowa Wola – wycieczka Motylków i Biedronek. 8.05.19

Wybraliśmy się na wycieczkę do domu urodzenia Fryderyka Szopena, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. Zielona sala koncertowa i ptasie trele. po lekcji muzealnej przedszkolaki miały możliwość zwiedzania przepięknego, wiosennego parku.


Muzeum Chopina – 02.19

Lekcja muzealna : Zaczarowany fortepian
28 lutego grupa Motylki odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina. Zapoznaliśmy się z fortepianem – niezwykłym instrumentem Fryderyka Chopina.


Robotyka i programowanie z Lego 11.01.2019

„Robotyka i Programowanie” – zajęcia te, to była zabawa połączona z nauką przy pomocy zestawów LEGO WeeDoo. Dzieci podczas zajęć konstruowały roboty zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie komputera. Kiedy poznały budowę i podstawowe zasady działania zajęły się budową robota o cechach wybranych przez nauczyciela.